SL-G700 oraz SU-G700 w kolorze czarnym

wpis w: Bez kategorii | 0

Doskonały duet dźwiękowy Grand Class w nowym stylu. SL-G700 i SU-G700 dostępne również w kolorze czarnym.

Hamburg, maj 2019

Wzmacniacz stereo SU-G700 i odtwarzacz CD Network / Super Audio SL-G700 przekonują nie tylko wysoką jakością technologii dźwięku. Dzięki innej wersji kolorystycznej lepiej pasują razem w każdym indywidualnym otoczeniu. Od czerwca 2019 roku świadomi stylu Melomani mogą wybierać spośród dwóch kolorów obudowy: oba modele oprócz srebra są również dostępne w klasycznej czerni.

SL-G700 – Cyfrowy odtwarzacz wieloformatowy zapewniający najwyższą możliwą jakość muzyki.

W trakcie niemieckich dni hi-fi w lutym tego roku w Hamburgu Technics zaprezentował nowy odtwarzacz CD Network / Super Audio SL-G700. Jest to cyfrowy odtwarzacz wieloformatowy, który obsługuje najpopularniejsze dziś media – od tradycyjnego CD / SACD do najnowszych formatów hi-res i usług strumieniowych. Wszystkie źródła są reprodukowane w najwyższych możliwych standardach dźwięku. Już w czerwcu 2019 r.będzie dostępny SL-G700 w kolorze srebrnym za RRP o wartości 2,499 euro u specjalistów Hi-Fi. Ponadto odtwarzacz CD jest zalecany jako idealny partner dla wzmacniacza SU-G700.

SU-G700 – Najwyższy zintegrowany stereofoniczny wzmacniacz mocy zapewniający bogactwo szczegółów w wrażeniach dźwiękowych.

Wzmacniacz stereo SU-G700 pozwala na fascynującą autentyczność przyjemności z muzyki. Konsekwentna orientacja na komponenty Technics w klasie referencyjnej zapewnia, że sygnały audio silnika JENO są w pełni cyfrowo przetwarzane i przesyłają minimalny jitter z etapu wejściowego do etapu końcowego. Obwód LAPC przejmuje kalibrację fazy podłączonego głośnika zapewniający idealne wzmocnienie i charakterystykę fazową dla każdego z nich. Niezwykle słabo zniekształcające przełączniki zasilania w których zasilacz jest tak precyzyjny powodują, że unika wahań obciążenia ze względu na odchylenia częstotliwości. W ten sposób wzmacniacz stereo Grand Class SU-G700 staje się standardem w dziedzinie niezakłóconego odtwarzania dźwięku.

Network / Super Audio CD Player SL-G700

• Niezwykła jakość odtwarzanej muzyki dzięki technologiom opracowanym przez Technics, odpowiadającym za eliminowanie zjawiska jitteru i szumów
• Wyjątkowy układ części i obwodów zapewniający optymalne przetwarzanie sygnałów i doskonałą jakość dźwięku
• Zestaw unikalnych funkcji zwiększających przyjemność słuchania muzyki z dowolnego źródła

Dźwięk najwyższej klasy

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy
Na wierność odtwarzania dźwięku wpływa przede wszystkim jakość zasilania. Zakłócenia zasilania i jego stabilność są bezpośrednio powiązane z jakością dźwięku odtwarzanego z sygnałów dźwiękowych przesyłanych głównie przez analogowe wyjście audio. Odtwarzacz SL-G700 jest wyposażony w dedykowany zasilacz analogowego wyjścia audio. To zasilacz impulsowy, który ogranicza wahania częstotliwości impulsów. W połączeniu ze standardowym obwodem zasilacza stabilizowanego gwarantuje ciągły dopływ napięcia przy niewielkich zakłóceniach. W dyskretnej strukturze obwodów nie występują żadne obwody scalone, a precyzyjna regulacja pozwala odpowiednio dostosować moc do używanych obwodów analogowych. Efektem wdrożenia tych rozwiązań jest wysoki stosunek sygnału do szumu i doskonała jakość odtwarzanego dźwięku — cecha charakterystyczna produktów marki Technics.

Wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy i obwód cyfrowo-analogowy w konfiguracji Dual Mono
Obwód cyfrowo-analogowy jest jednym z najważniejszych bloków obwodów, ponieważ odpowiada za odtwarzanie oryginalnego kształtu fali sygnału analogowego ze źródła cyfrowego, np. płyty CD. Przetworniki cyfrowo-analogowe (takie jak jeden z najlepszych na rynku model AK4497 firmy Asahi Kasei Microdevices), cechujące się wysokim stosunkiem sygnału do szumu i niewielkimi zniekształceniami, dla kanałów lewego i prawego są od siebie oddzielone. Zasilanie przetworników cyfrowo-analogowych jest (w zależności od zastosowania) podzielone na pięć odcinków i doprowadzane osobno. Zegar jest zasilany oryginalnym układem z baterią i gwarantuje bardzo wysoką dokładność konwersji cyfrowo-analogowej. Zastosowanie konfiguracji Dual Mono i układu asymetrycznego pozwoliło na wyeliminowanie wzajemnego oddziaływania kanałów lewego i prawego, a w dalszej kolejności na jeszcze lepsze odzwierciedlanie zapisanych na nośniku źródłowym obrazów dźwiękowych i przestrzeni dźwiękowej.

Wzmacniacz dyskretny
W przypadku analogowego wyjścia audio, za jakość dźwięku odpowiada obwód filtrujący znajdujący się za przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Obwód filtrujący w odtwarzaczu SL-G700 zamiast obwodu scalonego wzmacniacza zawiera wzmacniacz o konfiguracji dyskretnej. Zastosowanie tranzystorów niskoszumowych i rezystorów cienkowarstwowych umożliwiło tłumienie szumów powstających w obwodach. Dodanie funkcji dostrajania, np. zwiększania prądu roboczego, poprawiło współczynnik odpowiedzi, stosunek sygnału do szumu i wskaźnik zniekształceń. Dzięki powyższym rozwiązaniom model SL-G700 wiernie odtwarza nawet najbardziej ukryte niuanse zapisane na nośniku źródłowym.

Generator zegarowy zasilany baterią
W kontekście przetwarzania cyfrowych sygnałów dźwiękowych duże znaczenie dla jakości dźwięku ma klasa zegara. Najlepszym źródłem zasilania dla delikatnych obwodów, takich jak obwód zegara w przetworniku cyfrowo-analogowym (DAC) czy obwód systemu audio, jest źródło całkowicie zabezpieczone przed wszelkimi zakłóceniami i wahaniami parametrów zasilania sieciowego. Technics może poszczycić się bogatym doświadczeniem w izolacji zasilania z wykorzystaniem baterii. Technologia ta umożliwia tworzenie ultraniskoszumowych cyfrowych interfejsów audio z uwzględnieniem przetworników cyfrowo-analogowych.
Co więcej, zegar systemu audio jest zasilany generatorem zegarowym, charakteryzującym się maksymalną eliminacją zjawiska jitteru. Zasilanie niskoszumowe i wysokiej jakości obwód zegara, zapewniają możliwie najwyższą czystość dźwięku.

Architektura cyfrowego izolowania szumów
Jeśli chodzi o przyłącza wejściowe USB, wzmacniacz posiada kondycjonery mocy, takie jak rezystory warstwowe, węglowe zapewniające skuteczną ochronę przed zakłóceniami magnetycznymi czy kondensatory z wysokiej jakości miką rubinową, które wyróżniają się doskonałymi parametrami elektrycznymi, takimi jak niskie straty dielektryczne, wysoka wytrzymałość napięciowa i stabilność temperatury.
Imponujący wskaźnik odtwarzalności dźwięku osiągnięto dzięki wprowadzeniu wielu środków zapobiegających szumom, np. podłączeniu kondensatora cienkowarstwowego typu low ESR (z niską zastępczą rezystancją szeregową) do źródła zasilania przyłącza sieci LAN czy wyizolowaniu transformatora impulsowego dla cyfrowych sygnałów wyjściowych.

Optymalnie aktywowany system obwodów
Optymalnie aktywowany system obwodów umożliwia obsługę wielu modułów cyfrowych (takich jak wyświetlacz i interfejsy analogowe/cyfrowe), które mają być zatrzymywane, aby zminimalizować szum generowany podczas odtwarzania muzyki.

Wysokiej jakości wyjście słuchawek
Zasadniczo analogowy sygnał wyjściowy (symetryczny/niesymetryczny) i sygnał wyjściowy słuchawek są generowane w tym samym obwodzie cyfrowo-analogowym. Odtwarzacz SL-G700 posiada specjalny obwód cyfrowo-analogowy, który jest niezależny od obwodu wyjścia analogowego. Obwód ten odpowiada za przetwarzanie dźwięku zapisanego na nośniku źródłowym w układzie LSI z wykorzystaniem Mechanizmu JENO (do eliminacji jitteru i optymalizacji kształtowania szumu). Całkowite rozdzielenie wyjścia analogowego od wyjścia słuchawek wyeliminowało wzajemne oddziaływanie obu wspomnianych obwodów, z których każdy pełni inną funkcję. Oba obwody wyposażono ponadto w funkcję dostrajania sygnałów dźwiękowych. Dzięki temu wyjścia te gwarantują maksymalne parametry użytkowe.
Odtwarzacz SL-G700 jest również wyposażony w system optymalizacji obsługi, który po podłączeniu słuchawek automatycznie uruchamia Mechanizm JENO. Eliminuje to niekorzystny wpływ wyjścia analogowego na jakość dźwięku, gdy słuchawki są niepodłączone.
Wzmacniacz słuchawek klasy AA wykorzystuje osobne obwody do wzmacniania napięcia i prądu sygnałów dźwiękowych. Jeden wysokiej klasy wzmacniacz zwiększa napięcie, a drugi, o wysokiej obciążalności prądowej — zwiększa natężenie prądu. Dzięki nim możliwa jest niezwykle precyzyjna konwersja sygnału wyjściowego modulacji szerokości impulsów generowanego przez Mechanizm JENO na sygnał analogowy. Po uzyskaniu optymalnego zasilania słuchawek przy szerokim zakresie impedancji obciążeniowej dźwięk odtwarzany w dużym zakresie częstotliwości jest w niewielkim stopniu zniekształcony.

Możliwość podłączenia większości obecnie dostępnych nośników dźwięku

Odtwarzanie z wykorzystaniem MQA
Odtwarzacz wyposażono w dekoder MQA. Po jego włączeniu możliwe jest dokładne dekodowanie plików MQA i płyt MQA oraz odtwarzanie z nich dźwięku.

Tryb SACD/CD
Odtwarzacz posiada specjalny tryb odtwarzania płyt SACD/CD. Po jego włączeniu wszystkie zasilacze, poza zasilaczami podłączonymi do bloków obwodów niezbędnych do odtwarzania płyt SACD/CD, zostają wyłączone, co dodatkowo podnosi jakość odczytywanego z nich dźwięku.

System DSD
System ten odpowiada za konwersję cyfrowo-analogową sygnałów DSD w formacie SACD bez konieczności przetwarzania ich na sygnały PCM, prezentując w ten sposób pełny potencjał sygnałów DSD.

Remastering w wysokiej rozdzielczości
W ramach procesu przetwarzania sygnałów cyfrowych oprócz zwiększania szerokości pasma i głębokości bitowej można konwertować muzykę zapisaną na płytach CD o jakości 44,1 kHz / 16 bit, a także dokonywać konwersji stratnej danych zapisanych np. w plikach MP3 na sygnały wysokiej rozdzielczości o parametrach do 192 kHz / 32 bit. W połączeniu z najnowocześniejszym sprzętem nagłaśniającym znajome utwory zyskują bogatsze brzmienie, a ich wyższa jakość pozwala na nowo je odkryć i doświadczyć niespotykanych wcześniej emocji.

Obsługa szerokiej gamy nośników muzyki i możliwość ich podłączania
Odtwarzacz SL-G700 obsługuje łączność Bluetooth, Wi-Fi oraz Apple AirPlay wraz z jej rozbudowanymi funkcjami łączności bezprzewodowej. Za jego pośrednictwem można również korzystać z serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy TIDAL, i słuchać radia internetowego. Posiada on rozmaite funkcje, np. Google Chromecast i Asystent Google*.
* Głośnik aktywowany usługą Google Voice musi być podłączony do tej samej sieci.

Wysokiej jakości charakterystyczna dla Technics stylistyka

Czterostopniowa konstrukcja
Cyfrowy odtwarzacz muzyki posiada wiele obwodów, takich jak: obwód zasilacza impulsowego, przez które przepływają duże ilości energii; obwód interfejsów cyfrowych, który odpowiada za przesyłanie sygnałów wysokiej częstotliwości; oraz obwody analogowe.
W modelu SL-G700 zastosowano czterostopniową konstrukcję, a pomiędzy blokami obwodów zainstalowano ścianki działowe dostosowane do obsługiwanego poziomu sygnału i typu obwodu.
Eliminuje ona zakłócenia pomiędzy blokami obwodów i umożliwia osiągnięcie wyrazistego dźwięku. Ze względu na taką konstrukcję sztywna podstawa montażowa tłumi drgania elementów elektrycznych, co pozwala utrzymać jakość dźwięku na stałym poziomie.

Mechanizm napędowy o imponującej sztywności
Jakość dźwięku odtwarzanego z płyty winylowej zależy od dokładności odczytu. Mechanizm napędu płyty CD jest zbudowany z trzech podstaw, które zapewniają precyzyjne odtwarzanie dźwięku i zapobiegają drganiom pochodzącym z zewnątrz. Co więcej, odtwarzacz SL-G700 posiada stabilną, aluminiową szufladkę na płytę, wykonaną metodą odlewania kokilowego, której konstrukcja tłumi drgania zewnętrzne i zapewnia najwyższą dokładność odtwarzania.

Wzmacniacz Grand Class SU-G700: Doskonały wzmacniacz zintegrowany w pełni przekazujący energię chwili w muzyce

Mechanizm JENO (eliminacja zniekształceń typu Wysokiej jakości technologie audio klasy referencyjnej jitter i optymalizacja kształtowania charakterystyki szumów)

W celu zapewnienia bezstratnego, wiernego przekazu dużej ilości danych audio zawartej w sygnale płynącym do kolumn głośnikowych, w sekcji wzmacniacza mocy SU-G700 zastosowano w pełni cyfrowy układ wzmacniający, w tym mechanizm JENO realizujący koncepcje projektowe referencyjnych systemów marki Technics.

W celu rozwiązania problemu związanego z degradacją jakości dźwięku powodowaną przez zniekształcenia typu jitter (co często stanowi problem w konwencjonalnych wzmacniaczach cyfrowych), model SU-G700 wyposażono w oryginalne obwody redukcji tego typu zniekształceń, eliminujące je w całym słyszalnym paśmie akustycznym. Zastosowano również wyjątkowy układ przetwarzania sygnałów PWM o dużej precyzji, co jest niezbędne do osiągnięcia wysokiej jakości dźwięku. Dzięki optymalizacji parametrów, takich jak szybkość kształtowania charakterystyki szumowej, stopień i liczba kwantowania, opartych na unikalnej fachowej wiedzy marki Technics, dane zawarte w źródłach o wysokiej rozdzielczości są bezstratnie konwertowane na sygnały PWM – nawet w szerokim zakresie dynamiki.

Technologie te zapewniają reprodukcję naturalnego i niezwykle szczegółowego dźwięku, co pozwala słuchaczowi odczuwać nawet delikatne niuanse muzyki.

LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, kalibracja fazy dostosowana do obciążenia)

Impedancja kolumn głośnikowych zmienia się przy każdej częstotliwości, dlatego wymaga się, by wzmacniacz zasilał kolumny w sposób niezależny od wpływu ich charakterystyki. Niemniej jednak konwencjonalne wzmacniacze cyfrowe były podłączone do kolumn za pośrednictwem filtra dolnoprzepustowego w stopniu wyjściowym, co powodowało, że jeszcze większy wpływ na te wzmacniacze miała charakterystyka impedancji kolumn.

Ponadto, podczas gdy charakterystykę amplitudową konwencjonalnych wzmacniaczy można było poprawić ze względu na ujemne sprzężenie zwrotne, nie udawało się poprawić charakterystyki fazowej. W celu rozwiązania tego problem firma Technics opracowała algorytm adaptacyjnej optymalizacji impedancji kolumn, który koryguje idealną odpowiedź impulsową poprzez cyfrową obróbkę sygnału poprzez pomiar charakterystyki amplitudowo-fazowej wzmacniacza z podłączonymi kolumnami. Ta nowa technika umożliwia spłaszczenie charakterystyki częstotliwościowej amplitudy i fazy – jest to coś, czego inne wzmacniacze poprzednio nie osiągały. Ponadto osiągnięto generowanie dźwięku z bogatą ekspresją przestrzenną.

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy

Przy konwencjonalnych zasilaczach impulsowych częstotliwość pracy impulsowej zmienia się w reakcji na wahania obciążenia, aby sterować czasem załączenia w celu ustabilizowania napięcia wyjściowego. Zmienny składnik częstotliwości pracy impulsowej ma niekorzystny wpływ na jakość dźwięku.

W modelu SU-G700 zastosowano nowo opracowany zasilacz, który zmniejsza składową szumów niekorzystną dla jakości dźwięku, co odbywa się to dzięki niezmiennej częstotliwości pracy impulsowej. Ponadto w drugi stopień zasilacza impulsowego jest wyposażony w liniowy regulator do stabilizacji napięcia wyjściowego . W regulatorze liniowym zastosowano wykonywane na zamówienie najwyższej klasy kondensatory elektrolityczne

Co więcej, zasilacz Technics z rezonansem prądowym zmniejsza poziom zakłóceń pracy impulsowej. Podzespoły służące do tłumienia szumów, takie jak kondensatory, zostały starannie wyselekcjonowane. Podjęto wszelkie możliwe działania, aby osiągnąć niski poziom szumów i uzyskać reprodukcję czystego dźwięku.

Składająca się z trzech sekcji konstrukcja eliminuje interferencje pomiędzy modułami obwodów i znacznie ogranicza generowanie szumów

Składająca się z trzech sekcji konstrukcja

We wzmacniaczach zintegrowanych pracuje cały szereg obwodów, na przykład obsługujących mikrosygnały pochodzące z podłączonych źródeł lub też pracujących z prądami o dużym natężeniu, takich jak obwody stopnia wyjściowego i obwody zasilacza. W modelu SU-G700 zastosowano trzystopniową konstrukcję,a pomiędzy blokami obwodów zainstalowano ścianki działowe dostosowane do obsługiwanego poziomu sygnału. To eliminuje interferencje pomiędzy blokami obwodów i prowadzi do osiągnięcia wyrazistego dźwięku.

Ze względu na taką konstrukcję również sztywność podstawy montażowej tłumi wibracje elementów elektrycznych, co skutkuje eliminowaniem pogarszania się jakości dźwięku.

Wyjątkowa stylistyka Technics z dwoma dużymi wskaźnikami wychyłowymi i dużym pokrętłem regulacji siły wzmocnienia

Aluminiowa budowa o dużej sztywności

W celu zredukowania drgań i zakłóceń, które pogarszają czystość dźwięku, podwójna metalowa podstawa montażowa o dużej sztywności obejmuje wewnętrzną podstawę montażową wykonaną z płyty stalowej i zewnętrzne stalowe chassis.

Aby zapewnić podparcie ciężkich części i komponentów i osiągnąć lepszą stabilność, wewnętrzne chassis wykonano z płyty o grubości 1,2 mm. Dolna powierzchnia obudowy posiada płytę stalową o grubości 2 mm. Poprawia to tłumienie drgań i pozwala na osiągnięcie nisko położonego środka ciężkości. Płyta czołowa zrobiona jest z blachy aluminiowej o grubości 7 mm, aby skutecznie eliminować wpływ zakłóceń elektromagnetycznych.

Dwa duże wskaźniki wychyłowe umieszczone na przedzie obudowy stanowią wyrażenie dynamizmu muzyki. Pokrętło siły wzmocnienia jest wykonane z czystego aluminium, co zapewnia świetne wyczucie przy regulowaniu głośności.

Dane techniczne

Dokładana technologia cyfrowa
• Mechanizm JENO – eliminacja zniekształceń typu jitter i optymalizacja kształtowania charakterystyki szumowej
• Technologia LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, kalibracja fazy dostosowująca się do obciążenia)
• Szybki i cichy hybrydowy stopień zasilania
• Zasilany przez akumulatorek generator zegara

Bezszumowa technologia sygnałowa
• Architektura cyfrowego izolowania szumów
• Optymalnie aktywowany system obwodów

Definitywna stylistyka Technics
• Obudowa aluminiowa o dużej sztywności
• Podwójna metalowa podstawa montażowa o dużej sztywności
• Konstrukcja złożona z trzech bloków, z oddzieleniem zasilacza, wzmacniacza i bloku przetwarzania sygnału

Moc wyjściowa FTC
• 140 W + 140 W (1 kHz, całkowite zniekształcenia harmoniczne 0.5%, 4 Ω, 20 kHz LPF)
• 70 W + 70 W (1 kHz, całkowite zniekształcenia harmoniczne 0.5%, 8 Ω, 20 kHz LPF)

Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)
• 430 x 148 x 428 mm (16-15/16 x  5-13/16  x  16-27/32 cali)

Masa
• Ok. 12,3 kg (ok. 27,2 lbs)

Gniazda
• Cyfrowe wejście koncentryczne x2 / cyfrowe wejście optyczne x2 / analogowe wejście liniowe x2 /  wejście USB-B / wejście Phono(MM) x1
• Analogowe wyjście z sekcji przedwzmacniacza / analogowe wyjście liniowe / wyjście słuchawkowe

Format wejścia cyfrowego
• USB-B: PCM  do 384 kHz, 32 bit / DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz z asynchronicznym trybem przesyłu sygnału