Konstrukcja SL-1500C / SL-1210Mk7

wpis w: Bez kategorii | 0

Rozwiązania konstrukcyjne w gramofonach Technics SL-1500C / SL-1210Mk7 z napędem Direct Drive. Wysokiej jakości odtwarzanie dźwięku zgodne z filozofią Technics

Bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim osiągający stabilny obrót i wydajny moment obrotowy

Napęd bezpośredni wykorzystuje wolnoobrotowy silnik, aby bezpośrednio napędzać talerz. Ten system ma różne zalety. Oferuje wysoką wydajność, taką jak dokładność obrotów i silny moment obrotowy, nie wymaga wymiany części i utrzymuje wysoką niezawodność przez długi okres czasu. Mówiono jednak, że system napędu bezpośredniego powodował nieregularność obrotów zwaną ząbkowaniem. Dla SL-1200MK7 opracowano nowy bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim. Silnik ten wykorzystuje stojan bezrdzeniowy. Usunięcie żelaznego rdzenia ze stojana wyeliminowało główną przyczynę ząbkowania. Ponadto, siła magnetyczna magnesów wirnika została poprawiona do najwyższego możliwego poziomu, a szczelina między bezrdzeniowym stojanem i magnesami wirnika została zoptymalizowana, osiągając w ten sposób wysoki moment obrotowy równy osiągowi SL-1200MK5. Zapewniając płynny obrót i silny moment obrotowy, silnik ten odtwarza dźwięk dokładnie i wiernie z rowka na płycie analogowej.

Obudowa o wysokiej sztywności i izolator o wysokiej tłumienności do dokładnego wyłączenia wszystkich wibracji

Obudowa, niezbędna część w celu zmniejszenia drgań zewnętrznych, dziedziczy technologię poprawy jakości dźwięku, wspieraną przez rozwój wysokiej klasy gramofonów. Obudowa z odlewanego ciśnieniowo aluminium jest sztywno zintegrowana ze specjalnym materiałem składającym się z ABS zmieszanego z włóknem szklanym, aby uzyskać dwuwarstwową konstrukcję. Połączenie tego specjalnego materiału o wysokiej sztywności z metalową obudową podniosło sztywność i tłumienie drgań do wyższych poziomów, tworząc solidną obudowę dla pięknej reprodukcji dźwięku. Izolator składa się ze sprężyny i gumy, aby zapewnić optymalne charakterystyki częstotliwościowe. Zapewnia to nie tylko wysoką jakość dźwięku i doskonałą odporność na zakłócenia, ale również skutecznie eliminuje drgania zewnętrzne w warunkach wysokiego poziomu dźwięku.